Co se stane, když mi někdo kolo ukradne a známku strhne?

Krádež ihned oznámíte na policii. V takovém případě mají majitelé často problém majetek popsat a uvést identifikační údaje. Také jim chybí fotka kola. Takové problémy s Protect6 nikdy mít nebudete. Tyto údaje i s fotografií máte uložené v systému a můžete je hned předat policistům. Tím výrazně zvýšíte šanci na jeho nalezení.

Kolo je pořád vedeno jako ukradené v celoevropské databázi, dokud sami jeho status nezměníte. V systému Protect6 můžete vyhledávat podle názvu kola, čísla QR kódu nebo čísla rámu. I v případě stržení známky máte stále přístup k servisní knížce a dalším dokumentům.

Musíme však říct, že pro zloděje odstranění známky není výhodné.Poškodí lak kola a má pak větší problém najít kupce.

K čemu slouží funkce nahlášení poruch do servisu?

Často se vám na kole něco pokazí pozdě večer nebo brzy ráno, kdy ještě v servisu nikdo není. Musíte tedy počkat a zavolat tam až v běžnou pracovní dobu. Jenže v tuto chvíli jste také v práci, a pokud bude servis chtít třeba výrobní číslo kola, nemáte šanci jim ho nadiktovat, protože ho z hlavy neznáte. Všechno se tak velmi protahuje.

S aplikací Protect6 to jde snadno. Jednoduše pošlete do servisu zprávu přes aplikaci. Výhodou je, že už nemusíte posílat údaje o značce, typu kola a dalších podrobnostech. Servis vše vidí v aplikaci a rovnou může objednat ty správné náhradní díly.

Proč je výhodné být ve spojení s prodejcem?

Přes aplikaci vás zve na pravidelné servisní prohlídky, na které byste jinak mohli zapomenout. Stav kola je nutné stejně jako u každého jiného dopravního prostředku pravidelně kontrolovat. Záznam v aplikaci o servisní prohlídce je také důležitým důkazem pro pojišťovnu.

Spojení s prodejcem má ještě jednu velkou výhodu. Někdy se stane, že prodejce zkrachuje a vy pak obtížně hledáte jiný kvalitní servis. Díky aplikaci vás distributor automaticky převede pod jiný servis, který se na jeho kola specializuje.

K čemu slouží funkce prokázání vlastnictví?

Tato funkce je velmi užitečná, protože nikdy nevíte, kdy se bude někdo cizí vydávat za majitele vašeho kola a dělat si na něj nárok.

Protect6 je i skvělou ochranou proti exekutorům. Oceníte ji, zejména pokud žije s někým, kdo má finanční problémy. Když přijde exekutor, často zabaví i věci ostatních členů domácnosti. Díky známce však snadno dokážete, že pravým majitelem jste skutečně vy a vyhnete se tak zabavení kola.

Známka jde přece odstranit nebo přelepit, ne?

Zloději se může po dlouhé době a za velkého úsilí podařit známku odstranit. Poškozené místo však u kupců i u policie vyvolá nežádoucí pozornost. Navíc i v případě odstranění nebo přelepení máte údaje o kolu v aplikaci stále aktivní a snadno jimi dokážete své vlastnictví.

Jak známka zabrání krádeži?

Prevence proti krádeži je jednou z mnoha funkcí Protect6. Zloděj hned vidí známku s nápisem ZKONTROLUJ MAJITELE ve 3 jazycích. Ví, že je kolo chráněné a to ho v mnoha případech odradí. Proto vždy známku nalepte na dobře viditelné místo a vyberte si barvu, která bude kontrastovat s vaším rámem.

Když by kolo i přesto ukradl, známku uvidí nový kupec a zkontroluje ji. Skutečnému majiteli o tom automaticky přijde na e-mail oznámení. Jestliže kupec kontroloval známku přímo přes aplikaci Protect6, přijdou mu i GPS souřadnice.

Jak je známka spjatá s kolem?

Unikátní QR kód je spárovaný s výrobním číslem kola, vizuálním popisem a údaji o majiteli.

Jde známka padělat?

Ne. Padělaný QR kód nevložíte do databáze. Každá známka je unikátní a lze ji jen jednou spárovat s číslem kola a majitelem.

Kam známku umístit?

Známku vždy aplikujte na dobře viditelné místo. Předem si rozmyslete, kam ji umístíte, protože už nepůjde sundat. Známky jsou velmi odolné, ale pro jistotu zvolte místo, kde nebude namáhaná. Doporučujeme vrchní rám hned za řidítky nebo rám podsedla z vnitřní strany.

Před aplikací povrch rámu kola odmastěte třeba saponátem. Zvýšíte tak přilnavost známky. Ta vydrží skutečně neuvěřitelné věci. Pokud chcete její odolnost přece jen ještě zvýšit, kupte si speciální fólii, která vytvoří ochranný film.

Jak jste zajistili, aby se známka nedala lehce odstranit?

Ochranné známky jsou vyrobené ze speciálního materiálu. Používáme velmi kvalitní lepidlo, které je odolné proti přírodním vlivům a zejména proti pokusům o odstranění.


Známku Protect6 pravidelně představujeme na cyklistických akcích. Přijďte si tam sami vyzkoušet, co všechno známka vydrží.

Kdo může známku kontrolovat?

Známku může pomocí smartphonu nebo tabletu zkontrolovat úplně každý. Stačí k tomu naše aplikace nebo i obyčejná čtečka QR kódů.

Kdo vidí jaká data?

Kolemjdoucímu na ulici se po načtení QR kódu zobrazí produktová karta. Na ní vidí základní informace o kole a jeho status. K osobním údajům majitele (jméno, kontakt) přístup nemá. Zprávu může vlastníkovi poslat přes formulář.

Majitel uživatelského účtu po přihlášení vidí všechny údaje, které do aplikace zadal. Má přístup ke svému záručnímu listu, manuálům a elektronické servisní knížce.

Proč je databáze celoevropská?

V současné propojené Evropě je to nutnost. Kolo vám můžou ukradnout na dovolené nebo se ho zloději pokusí prodat v zahraničí. Proto je na známce výzva ke kontrole ve 3 jazycích. QR kódy fungují všude na světě stejně, proto lze kolo ukradené u nás dohledat i za hranicemi.

Spolupracujete s policií?

Ano, s policií spolupracujeme. Aplikace je zdarma a každý policista na pochůzce může ověřovat kódy kol.

Kdo používá váš systém?

Lidé, kteří chtějí účinně chránit svůj majetek a využívat všech výhod Protect6. Nejčastěji jde o sportovce, kteří známky aplikují na kola, lyže, snowboardy a další vybavení. Majitelé si je také dávají na notebooky, telefony nebo helmy. Protect6 zaujal i technologické firmy a školy, které ho používají k ochraně majetku.

Proč bychom měli používat váš systém?

1. Kdykoliv prokážete vlastnictví svého kola.
2. Chráníte kolo před krádeží.
3. Záruční list a manuál máte po ruce 24 hodin denně.
4. V elektronické servisní knížce evidujete údržbu.
5. Jste ve spojení s prodejcem, který vás zve na pravidelný servis.

6. Okamžitě nahlásíte servisu poruchu a objednáte si náhradní díly.

Co všechno získám zakoupením známky?

Dostane inteligentní známku Protect6 ve zvolené barvě. Navíc máte zdarma registraci do celoevropské databáze a mobilní aplikaci. Dál už neplatíte žádné poplatky.

Spolu se známkou získáte 6 užitečných funkcí:
1. Kdykoliv prokážete vlastnictví svého kola.
2. Chráníte kolo před krádeží.
3. Záruční list a manuál máte po ruce 24 hodin denně.
4. V elektronické servisní knížce evidujete údržbu.
5. Jste ve spojení s prodejcem, který vás zve na pravidelný servis.

6. Okamžitě nahlásíte servisu poruchu a objednáte si náhradní díly.

Na co všechno můžu známku umístit?

Na úplně všechny dražší věci, které chcete chránit. Lidé známky aplikují na kola, lyže, snowboardy, koloběžky, helmy, notebooky, elektroniku a další vybavení.

Co vše potřebuji k tomu, abych mohl využívat váš systém?

K registraci potřebujete jen počítač s přístupem na internet. K ověřování kódů na ulici stačí mobil nebo tablet s naší aplikací.

Kde a jak si můžu známku koupit?

V sekci Mapa partnerů si vyhledáte nejbližšího prodejce. Jestliže ve vašem oblíbeném obchodě známky zatím nenabízí, dejte nám vědět a my je oslovíme. První, kdo si u nového prodejce koupí známku, dostanete další jako bonus zdarma!

Známku si také můžete objednat ve-shopu Protect6.

Jaká je cena?

Ceny známek pro koncové uživatele najdete v ceníku. Registrace do celoevropské databáze i mobilní aplikace je zdarma.

Jaká je cena poštovného?

Cena poštovného je 50 Kč a dobírka 105 Kč.

Jak se registrovat?

 1. Na této webové stránce si vytvořte účet.
 2. Aplikujte známku Protect6 na zvolený předmět.
 3. V databázi vyplňte všechny kolonky s hvězdičkou.
 4. Systém nahlásí, že jste produkt úspěšně přidali. Od této chvíle jste chráněni Protect6.
 5. Poté si stáhněte mobilní aplikaci a stejnými údaji se přihlašte. Přes aplikaci můžete pohodlně využívat všechny funkce Protect6.

Jak zapojím do projektu?

Kupte si známku Protect6, umístěte ji na kolo a začněte na ulici kontrolovat jiná kola se známkami.

Pokud se chcete stát naším partnerem nebo se jakkoliv přidat do našeho týmu, napište na info@protect6.cz.

Co jsou to QR kódy?

QR kód je kód tzv. rychlé reakce. Vypadá jako malý čtverec s různými body. Díky této struktuře je do něj možné zakódovat velké množství dat. Čtečka si body načte a rozkóduje informaci. I když se 1/3 kódu poškodí, stále se dá načíst.

Jaký operační systém v mobilu potřebuji?

Aplikace je pro Android a iOS.

Jak získám čtečku QR kódů do mobilu?

Spolu s bezplatnou aplikací Protect6 získáte i čtečku QR kódů.

Potřebuji mít internet v mobilu?

Ne, stačí se připojit na wifi. Internet v mobilu je však lepší, protože můžete aplikaci využívat, i když wifi není v dosahu. Aplikace je optimalizovaná a stačí jí jen malý objem dat.

Potřebuji vaši mobilní aplikaci?

Ano, jen tak můžete všechny funkce Protect6 využívat opravdu naplno. Na rychlou kontrolu cizích kódů však stačí jakákoliv čtečka.

Jak funguje elektronická servisní knížka?

Údaje do vaší elektronické servisní knížky zapisuje partnerská prodejna nebo servis. Všechny úkony jsou spárovany s vaším kolem a už se nemění. Servis přidá i fotodokumentaci, abyste měli jistotu, že kolo skutečně opravili.

Servisní knížka je velkou výhodou při prodeji kola. Doložíte kupujícímu, že jste se o kolo řádně starali, a můžete si říct o víc pěněz.

Více si o této funkci Protect6 přečtěte v tomto na blogu.

Co všechno umí mobilní aplikace?

Aplikace Protect6 je multifunkční:

 1. Prokáže vaše vlastnictví kola.
 2. Při načtení známky vašeho ukradeného kola vám odešle e-mail s jeho GPS souřadnicemi.
 3. Máte v ní uložený záruční list a další dokumenty.
 4. Servis vás přes ni zve na pravidelné prohlídky.
 5. Obsahuje elektronickou servisní knížku.
 6. Rychle konktaktujete svůj servis.

Můžu se zaregistrovat i bez známky?

Ano. Zatímco čekáte, než vám známka přijde poštou, můžete si v předstihu založit uživatelský účet. Předmět však můžete přidat, až když vám přijde balíček se známkou.

Co když nemám chytrý telefon?

Nevadí, i tak můžete používat Protect6. Zaregistrujete se z počítače nebo z tabletu.

Proč se používají barevné známky?

Známka má být dobře vidět. Navíc si můžete vybrat takovou, která ladí k designu vašeho kola.

Proč se používají barevné známky?

Známka má být dobře vidět. Navíc si můžete vybrat takovou, která ladí k designu vašeho kola.


Protect6 známka

Komplexní servisní systém s inteligentní známkou